2018. április 21

Pszichológia és Művészet projekt II

“Alkotás, teremtés, önkifejezés - playback-színház 3x”

eseménysorozat

A rendezvény célja a pszichológia és a művészetek találkozási pontjainak a feltérképezése.
A nap programjai a következő tevékenységek köré szerveződnek : pszichológia, grafika / psychografika, vers, színház - Pszínház.

A rendezvényen jelen levő előadók mindannyian, gyakorló szakemberek, a pszichológia és a mentálhigiénés jóllét segítésének területein dolgoznak és ezzel párhuzamosan, meghatározó módon, helyet kap az életükben a művészi önkifejezés valamely formája is.

A résztvevők könyvbemutatón, egy József Attila verseiből összeállított előadáson, valamint egy playback (visszajátszó) színházi előadáson és beszélgetéseken vehetnek részt.

11:00-12:30

Dr. Bakó Tihamér, klinikai szakpszichológus, terapeuta, kutató, szakíró, egyetemi oktató,grafikus,playback színész és  meseíró,  Playback színház címú könyvének bemutatója és Psychografikák   kiállítás- megnyítója.

Helyszín: INdiVINO- Sepsiszentgyörgy

A szerzővel beszélget Fazakas István bölcsész, a Bergische Universität és a prágai Károly Egyetem doktorandusza, a Cseh Tudományos Akadémia Filozófia Intézetének munkatársa.

“A pszichoanalitikus szerző rajzaiban tükröződik a lélek belső világa. Lelepleződnek a szenvedélyek, a vágyak, az érzések, a hangulatok. Arcot öltenek az indulatok, az életesemények, lelki történések.A rajzokat egyszerre hatja át a humor, a groteszk látásmód és a mély emberismeret.”

[Bakó Tihamér, Psychographics II Grimasks, Budapest, Psycho Art Books Kiadó, 2010]

BT könyv 770x653
15:00-16:30

József Attila emlékére

Simon Péter, mentálhigiénés szakember, pszichodráma vezető, egyéni előadása József Attila verseiből.

Az előadást egy kötetlen beszélgetés követi.

Moderátor: Benedek Zsolt dramaturg, színpadi szerző, a szatmárnémeti Északi Színház Harag György társulat munkatársa

Helyszín: Bod Péter Megyei Könyvtár Gábor Áron terem

“József Attila verseit megtalálom a belvárosi könyvtárban. Babitscsal egy időben a legjelentősebb magyar költő volt: másféleképpen volt »költő«, szó-látomásai voltak, s ez a másféleség, amelyet a tudat már nem kontrollált, nagy erővel szólalt meg költészetében. Látomásai, szóképei, titkos utalásai, az őrültnek és a költőnek ez a jajongó jelbeszéde ritka tünemény az irodalomban. Hölderlin és Verlaine, Kleist és Rimbaud között van valahol… De József Attila az őrület erejével, egy-egy szavával néha mélyebbre nyúlt, mint bárki más előtte”

[Márai Sándor: Napló 1945–1957. Budapest, 1990. 315.]

szorolap Panta Rhei Copy

16:30-17:00

Könyv és CD vásár, találkozások, beszélgetés.

Tea- Kávé

Zenei performansz- Albert-Nagy Örs jazz szaxofonos előadásában.

Helyszín: Bod Péter Megyei Könyvtár Gábor Áron terem előtér

szorolap Panta Rhei Copy 3

17:00-18:30

Az alkotás, mint a lélek tükröződése   playback- színházi előadás

Pszínház- Playback-Színházi Társulat előadásában

Helyszín: Bod Péter Megyei Könyvtár Gábor Áron terem

Az előadást szabad beszélgetés követi.

A Pszínház Playback Színházi Társulat tagjai:

Dr. Bakó Tihamér; Donáth Attila; Katona Emese;Rózsa Dániel; Simon Péter.

Pszinhaz Raffai Zsófi fotó

Foto: Raffai Zsófi

Regisztrálni a www.as-pantarhei-egyesulet.ro/kapcsolat - linken, valamint

Kérjünk az érdeklődőket, hogy regisztációnál azt is jelezzék, hogy melyik előadáson szeretnének részt venni.
1. Dr. Bakó Tihamér könyvbemutató
2. Simon Péter – József Attila emlékére
3. Pszínház- Az alkotás, mint a lélek tükröződése - playback színházi előadás

A  rendezvény, Sepsiszentgyörgy Helyi Tanácsának támogatásával valósúl meg.

sepsiszentgyorgy polg hivatala